Partia Republikane e Shqipërisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Partia Republikane e Shqipërisë
Shkurtesa PRSH
Leader Fatmir Mediu
Themeluar 10 Janar 1991
Selia Tiranë
Ideologjia Qendrës së djathtë
Konservatorizem liberal
Konservatorizem
Pro-europianizëm
Bashkëlidhja evropiane Partia Konservatore dhe Reformiste Evropiane
Kuvendi
0 / 140
Bashkitë
0 / 61
Prania ne rrjet
www.prsh.al
Shqipëria Shqipëria

Partia Republikane Shqiptare është parti politike në Shqipëri që u krijua në vitin 1991 dhe i përket spektrit të djathtë politik. Kryetar i saj është Fatmir Mediu.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.