Taulant Balla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Taulant Balla.jpg

Taulant Balla është deputet i Partisë SocialisteKuvendin e Shqipërisë.

Taulant Balla u lind më 12 gusht 1977 në Librazhd, Shqipëri. Shkollën tetëvjeçare dhe të mesme i perfundoi në Librazhd.

Në Kuvendin e Shqipërisë Balla dallohet për diskutime agresive me sulme personale ndaj ish kryeministrit Berisha dhe familjes së tij, të cilat shpesh herë janë jo etike.

Taulant Balla është zëvendëskryetar i Komisionit për Integrimin Europian të Kuvendit të Shqipërisë.

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Partia Socialiste