Arben Ahmetaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arben Ahmetaj.jpg

Arben Ahmetaj ka lindur në qytetin e Gjirokastrës28 qershor 1969.[1] Ai është i martuar me znj. Albina Mançka, dhe ka dy vajza, Livia dhe Kejsi.Në vitin 1991 Z. Ahmetaj është diplomuar në Universitetin e Tiranës për Gjuhë Angleze, Specializuar në Literaturë Amerikane dhe Angleze. Specializuar për Administrim Financash Publike pranë " John Kenedy " Institute, Harvard University, Boston, MA, ShBA. Aktualisht shërben si Ministër i Financave, Ekonomisë dhe Punës në Qeverinë e Shqipërisë

Referencat[redakto | përpunoni burim]