TV Klan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
TV Klan
Transmetimi i parë 25 Tetor 1997
Zotëruar nga Aleksandër Frangaj (40%)
Alba Gina (40%)
Ervin Gjikola (20%)
Formati 1080i (HDTV 16:9)
Shteti Shqipëria Shqipëria

Kosova Kosova

Gjuha Shqip
Faqja Web www.tvklan.al
Disponueshmëria
Tokësor
Shqipëri Analoge/dixhitale
Satelit
Digitalb (Shqipëri) 41 (HD)43(SD)
Kabllor
ABCom (Shqipëri) 27(HD) 3(SD)
IPKO (Kosovë)

TV Klan është një televizion kombëtar në Shqipëri. I themeluar që në vitin 1997, TVKLAN u licensua nga Këshilli Kombëtar i Radios dhe i Televizionit (KKRT) si kanali i pare kombëtar private në territorin e Shqipërisë në vitin 2001.

TV KLAN mbulon rreth 80 % te territorit te Shqipërisë që do te thotë rreth 90 % te popullsisë se vendit. TV KLAN është edhe në transmetim satelitor 24 ore në satelit Eutelsat W2 në te gjithë Evropën, njëkohësisht edhe në ShBA dhe Kanada.

Nga data 4 mars 2012 Televizioni Kombëtar KLAN është televizioni i pare në Shqipëri, Ballkan dhe Evropën Juglindore që fillon transmetimet High Definition, standardi me i larte i transmetimit televiziv në bote. KLAN HD, 24 ore në HD, i pari televizion në rajon me teknologjine e cilësisë maksimale në transmetimet televizive.

Rekord në prodhimtari, staf profesionistesh, teknologji e lartë, prodhime dhe blerje të suksesshme, programe për të gjithë target-moshat, e bëjnë TVKLAN, të jetë ekrani më i dashur i të gjithë shqiptareve, kudo ku ata jetojnë.

TV KLAN ka në dispozicion të prodhimit të tij 8 studio televizive të pajisura me teknologjinë bashkëkohore. Tre prej këtyre studiove janë të përmasave gjigante në të cilat realizohen spektaklet më të mëdha televizive. Në 31 dhjetor 2009, T VKLAN inaguron Teatrin Televiziv, i pari në Shqipëri në rrjetin e televizoneve dhe më i madhi në Ballkan, mikpriëes i spektaleve gjigante si „Gjeniu i Vogël“, „Akademia e Yjeve“, „Këngët e Shekullit“, „Kutia e fundit“ dhe „X Factor Albania“. Përveç tre regjive qendrore të cilat janë të instaluara në ambientet e TVKLAN, në ndihme të realizimit të një game me të gjerë prodhimesh si edhe mbulimesh te aktiviteteve te ndryshme live, janë edhe disa regji lëvizese te pajisura me se miri përkatësisht Studio Lëvizese Nr. 1/2/3/4, si dhe një studio lëvizese në HD.

Qe nga viti 2007, TV KLAN është i pari dhe i vetmi që ka në pronesi një studio transmetimi Satelitore Lëvizese – SNG (Signal News Gathering), duke sjelle në ekran LIVE gjithçka ndodh nga çdo cep i Shqipërisë dhe jashtë saj. SNG e Klan shërben edhe për transmetime satelitore te gazetareve te huaj për raportet e tyre te përgatitur në Shqipëri.

Me date 4 mars 2012 inagurohet studio më e re dhe teatri i vetëm në Shqipëri dhe Rajon, i pagëzuar si Teatri i RTV KLAN. Teknologjia me e fundit dhe rikontruksioni i plotë i studios, solli studion televizive me të madhe dhe me teknologji më të lartë në tregun televiziv në Shqipëri. Teatri u zbukurua nga mjeshtrat italiane te skenografise dhe ndriçimit Gaetano Castelli dhe Marcello Jazzeti, duke u shndërruar në teatrin e vetëm me teknologjinë më të fundit botërore.

STAFI[redakto | redakto tekstin burimor]

TVKLAN është televizioni me rekord në prodhimtari. Është i vetmi televizion në Shqipëri me personelin më të kualifikuar, duke qënë i vetmi televizion që garanton cilësi të lartë transmetimi dhe i vetmi që është Media-Partner për organizime dhe transmetime “LIVE” nga çdo cep i Shqipërisë. Autorët, prezantuesit dhe producentët më të mirë shqiptarë dhe ato të huaj, kanë zgjedhur gjithmonë TVKLAN, për të prodhuar ose transmetuar prodhimet e tyre artistike. Përmendim transmetime “LIVE” nga Sheshi Skenderbej i Koncertit te madh te ndërrimit te viteve, Festivalin “KENGA MAGJIKE”, “MISS & MISTER ALBANIA”, “MISS SHQIPERIA”, “MISS GLOBE INTERNATIONAL”, “INVA MULA NE BUTRINT”, koncertin madheshtor te grupit nga tetova “ELITA 5” direkt nga Sheshin Skenderbej, koncertin e grupit legjendar “SCORPIONS” direkt nga stadiumi “Selman Stërmasi”, koncertin recital të Ardit Gjebresë “Ja ku jam”, blerjen dhe realizimin e spektaklit të konkurrimit të talenteve këngëtarë “X Factor Albania”, një nga më të famshëmit në të gjithë botën mbulim dhe koment maratone të të gjitha zgjedhjeve elektorale në Shqipëri që nga viti 2001 si dhe transmetimi ekskluziv satelitor maratonë i Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës (shkurt 2008) direkt nga Prishtina.

Nen logon e Klan, publiku informohet, argetohet dhe edukohet nga programet me te mira në tregun televiziv shqiptar, te sjella në ekran nga emra te famshëm dhe te suksesshëm si Blendi Fevziu, gazetari autor i emisionit politik me te ndjekur „Opinion“ (nga 1998 në TVKLAN) dhe „Opinion +“ (2006-2008) ; Andi Bushati, gazetari autor i programit dossier „Zone e Ndaluar“ (2006 - 2009) ; Enkel Demi, gazetari dhe prezantuesi i mirënjohur i maratonave informative te Departamentit te Lajmeve në zgjedhjet elektorale apo në raste te jashtëzakonshme, por edhe prezantuesi i disa prej spektakleve, prodhime te Klan si „Gjeniu i Vogël II“, „C’est la vie“ dhe te game-show „Kutia e fundit“ (2004 - 2012) ; Ardit Gjebrea, showmeni me i famshëm shqiptar, i cili bashkëprodhon me Klan që nga viti 2003, festivalin me prestigjoz te muzikës moderne shqiptare „Kenga Magjike“. Në sesonin tv 2008/9, Ardit Gjebrea, fillon maratonen argetuese te se dieles, në një format te ri dhe hit, prodhim i Klan „E diela shqiptare, çdo te diele nga ora 13:30 deri në 19:30 ; Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adi Hila, tre me te mirët e spektakleve në Shqipëri, janë autor te prodhimeve me gjigante në Klan si „Këngët e Shekullit“, „Gjeniu i vogël“, „Maratona e Kenges Popullore e Qytetare“, „C’est la vie“ etj ; dyshja e suksesshme Laço është autor i ciklit te emisioneve „Histori me Zhurmues“ (2008-2011) ; Albert Dumani, autor programesh, prezantues dhe aktualisht Drejtor Programacioni, realizon në Klan 4 sezone te spektaklit veror „Nete Vere“, „Suavemente“, programin e përditshëm „Tek Blloku“, „Duel“, „Një kafe në Klan“, „Showbiz“, „Nata e Çmimeve Oskar në Klan“ që nga viti 2006, etj ; Vera Grabocka, miti i regjise televizive, ka zgjedhur gjithmonë Klan, për te prodhuar evenimente si „Miss Albania“, „Vallezim në fund te vitit“ apo „Euro Grand Prix“, festivali evropian i videoklipit. Në sesonin tv 2007, Vera Grabocka, nis në Klan, programin „Me shume dashuri“ (2 edicione), duke siguruar rekorde audience ; në sezonin 2011-12, vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu realizojnë garen muzikore super te ndjekur „X Factor“ në RTV KLAN ; Aida Shtino nis misionin e saj human në KLAN me emisionin „Njerëz te Humbur“ (2008-2011) ; „Zone e Lire“ nga Arian Çani rithehet në KLAN në 2011 duke vazhduar suksesin si një ndër programet me te ndjekur ; në 2010, i ribashkohet profesionisteve në Klan, prezantuesja e ëmbël Rudina Magjistari me programin e saj te përditshëm „Takimi i pasdites“. Programe te tjera te mëparshme te prezantuara prej Magjistarit „Maratona e këngës popullore I“, „Porta e fatit“ dhe „Taksi e rezervuar“ ; Agron Llakaj i bashkohet ekipit te gjigandit KLAN në 2010 me quiz-show me te ndjekur „Kush do te behet Milioner !“ ; si dhe shume emra te tjerë te dukshëm ose jo në ekran – te gjithë se bashku me synimin, për te ofruar me te mirën !

KLAN Lajme[redakto | redakto tekstin burimor]

Lajmet në Klan, një prioritet për profesionalizem, paanshmëri dhe saktesi.

Te gjejmë çdo çast lajmin, është profesioni ynë.

Në jemi kudo, për te sjelle tek ju gjithçka ndodh, me entusiazmin e gazetareve profesioniste.

Politika, aktualiteti, ekonomia, kultura dhe sporti, vijnë në ekranin tone me qëllimin e vetëm, objektivitetin dhe te vërtetën.

Me gazetaret anchorman/woman me te mire Reis Çiço, Fjoralba Mishaxhi, Desada Metaj, Daniela Kostandini, Suela Demiri.

Programi[redakto | redakto tekstin burimor]

Në saj te një strukture programore komplekse, ku ndërthuren 6 edicione informative në dite, prodhime te emisioneve politike, sociale, kulturore, spektakleve te mëdha dhe një numër i madh blerjesh telenovelash, filmash, serialesh dhe dokumentaresh, TVKLAN ka arritur te behet i afërt me te gjitha shtresat shoqërore.

Historiku[redakto | redakto tekstin burimor]

TVKLAN nis transmetimin me date 25 tetor 1997 me një programacion vetëm me filma. “FRANCE ‘98” ka qene emisioni i pare i TVKLAN, një program sportiv për kampionatin botëror nga Pandi Laco, Bledar Laco dhe Agron Llakaj.

Në vitin 1997, TVKLAN ka pasur një staf te përbëre prej rreth 20 vetash. Në përbërje te strukturës se tij (te ngushte) dhe ambienteve me hapësira te kufizuara, kane funksionuar le te themi te ashtuquajturat Departamentet e Televizionit te përbëra nga 1 ose 2 persona si psh.

Departamenti i Informacionit (Edicionet Informative) Departamenti i Finances Departamenti i Prodhimit (në atë kohe prodhohej një emision sportiv në lidhje me Kampionatin Evropian te Futbollit)

Stafi teknik[redakto | redakto tekstin burimor]

“OPINION nga Blendi Fevziu”, emisioni më i ndjekur politik në ekranet shqiptare, nisi transmetimin e tij nën logon e TV KLAN në tetor 1998, i cili vazhdon të transmetohet dhe sot në ketë ekran.

Në Shkurt te vitit 1999 selia e shoqërisë ndryshon dhe transferohet në Rrugën Dervish Hima Nr. 1 me ambiente te mëdha, kushte moderne punë, rritje te numrit te personelit gjë e cila ndikon edhe në rritjen e cilësisë se produktit për publikun.

Marrja e godines “Salle e Lojrave” ishte dhe një ndër investimet me te mëdha te KLAN sepse ajo godine e marre në një gjendje thuajse te rrenuar, u shndërrua në një nga studiot televizive me te mëdha te vendit, në te cilën u zhvilluan programe dhe spektakle te prodhuara 100% nga TV KLAN ose co-produksione :

Porta e fatit[redakto | redakto tekstin burimor]

 • Maratona e këngës popullore e qytetare (2 edicione)
 • Opinion nga Blendi Fevziu
 • Kutia e fundit
 • Taksi e rezervuar
 • Zone e Ndaluar
 • Tek Blloku
 • 100 këngët e Shekullit (2 edicione)
 • Zone e lire
 • Star Akademi (3 edicione)
 • Tv Bingo Show
 • Me shume dashuri

Në vitin 1999 Televizioni Klan blen Studion Lëvizese Nr. 1, e cila ka shërbyer për transmetimet direkte te evenimenteve te ndryshme që janë zhvilluar jashtë ambienteve te Televizionit Klan.

Transmetimi i pare “live” i kësaj studio ka qene spektakli rinor “DUEL” direkt nga ish-teatri “Rubairat”, programi i pare rinor i cili testonte dhe afirmonte njohurite dhe talentin e gjimnazisteve te kryqeqytetit në kënge, aktrim, modelim dhe njohuri te përgjithshme. “Duel”, një program nga Albert Dumani dhe Fatos Risto me regji nga Artur Bejzade, transmetohej tre here në jave në mesdite ora 14:00 dhe zgjati për një periudhe 8 javore (maj-qershor 2000).

Në veren e vitit 2000, TVKLAN, me ane te Studios Lëvizese Nr. 1, ishte televizioni i pare privat (pas TVSH-se) që transmeton “live” nga një ambient i jashtëm, spektaklin “NETE VERE”, një program nga Albert Dumani dhe Fatos Risto me regji nga Artur Bejzade, direkt nga Kompleksi i Pishinave “Akuadrom”, i cili u be programi hit i verës për kater vite rrjesht (2000-2004).

Në nëntor te 2000, TV KLAN nis prodhimin dhe transmetimin e spektaklit “PORTA E FATIT”, llotari kombëtare, e cila vinte përpara publikut me elemente spektakli. Kjo llotari u përshi në spektaklin me te madh për këngën popullore e qytetare “MARATONA E KENGES POPULLORE E QYTETARE” i prezantuar nga Rudina Magjistari dhe regjisor Bledar Laco. Ky program nisi transmetimin me 20/11/2000 – 21/04/2001. Shifrat rekord në shikueshmëri dhe insteresimi i publikut, TVKLAN, prodhon një seri te dyte te “MARATONA E KENGES POPULLORE E QYTETARE II”, kësaj here si një tablo me e madhe e këngëve, kulturës, traditave dhe folkut te te gjitha trevave shqipare, duke përfshire edhe Kosoven. Skenografia madhështore i ideua nga skenografi i njohur Bashkim Zahaj. Spektakli u zhvillua në Studion Nr. 2 te TVKLAN, me e madhja në Shqipëri.

Në vitin 2002, Studio lëvizese Nr. 1, pasohet nga Studio Lëvizese Nr. 2 dhe Nr. 3.

Në veren e vitit 2007, selia dhe studiot e TVKLAN zhvendosen në ambientet e mëdha te Ish-Kinostudios “Shqipëria e Re”, duke ndërtuar 4 studio gjigante për superprodhime televizive. Studiot e reja mirepresin formatet e reja te programeve “Njerëz te Humbur”, “E Diela shqiptare”, “Opinion”, “Takimi i pasdites”, “Histori me zhurmues”, etj.

Në pranverën e 2012, TVKLAN nis transmetimet në formatin HD (High Definition), si i vetmi televizion në Ballkan që transmeton 100 % te programeve te tij në standardin me te larte te transmetimit televiziv në bote. Teknologjia me e avancuar në bote, në transmetim tokësor pa pagese, nga data 4 mars 2012 në Shqipëri mban vetëm një emër, Klan High Definition (KLANHD).

Programet dhe emisionet aktuale, prodhime 100%, te Televizionit Kombëtar Klan :

OPINION nga Blendi Fevziu. Emisioni politik me i ndjekur dhe me i preferuar në ekranet shqiptare. Arena e politikes shqiptare. Çdo jave në studion e Tv Klan, komente, analiza, debate, intervista, personazhe, dëshmi dhe fakte konkrete. Ngjarjet me te fundit dhe me te rëndësishme në jetën politike dhe sociale te vendit, me debatet, opinionet dhe analizat e te ftuarve në studio. Qe nga sesoni televiziv 2008/9, “Opinion” vjen në kater takime çdo jave – e hene, e marte, e merkure dhe takimi tradicional i te ejntes 21:00.

GJENIU I VOGEL, talent-show Një format origjinal nga Pandi Laco, Bledi Laco dhe Adi Hila, nen drejtimin e Suela Demiri. Një format talent-show me shume talente te vegjël, spektakel, emocione, kenaqesi dhe shikueshmëri absolute. Fëmijë të jashtëzakonshëm që interpretojnë LIVE dhe përcjellin emocion në një studio televizive nëpërmjet kamerave, soundit dhe efekteve të gjetura skenike e ndriçuese.

E DIELA SHQIPTARE nga Ardit Gjebrea. Programi me popullor në te gjitha familjet shqiptare çdo te diele. Një program i cili përfshin një fashe orari maratone, prej 6 orësh transmetim LIVE. Pro & Kunder - opinione pro dhe kundër një teme te caktuar shoqërore nga te ftuar VIP ; Elementi PLUS - quiz me te gjithë ata që duan te provojnë njohurite e tyre dhe te fitojnë "thesarin" me sa me shume para brenda. Muzike ; Telebingo Shqiptare ; Balet nga trupa e baletit e TVKLAN ; Lojëra telefonike me quiz-e dhe te papritura te këndshme.

ALDO MORNING SHOW Dielli lind ndryshe në TVKLAN, në 7 pa 1 minute, nga e hena në te premten me “Aldo Morning Show”. Te lodhur apo te palodhur nga gjumi i nates, nga e djeshmja me halle e strese, ekrani ynë ju fton te zgjohemi me buzeqeshje, me qeshje, me nenqeshje, dhe me kryesorja... me një adrenaline te papare për ta nisur mbare ditën.

ZONE E LIRE nga Arian Çani. Një talk-show i cili mbështetet mbi aktualitete te ndryshme, politike, sociale dhe kulturore, lokale dhe ndërkombëtare, duke i përcjelle ato nëpërmjet personazheve që ideatori dhe drejtuesi i emisionit, Arian Çani fton në studio. Këto personazhe janë protagoniste direkt ose indirekt te këtyre ngjarjeve. Promovimi është në thelb te intervistave që zhvillohen në studio. Politikane, artiste, shkrimtare, gazetare, shkencëtare janë çdo te premte protagoniste, autore, apo "viktima" te ngjarjeve apo ndodhive te ndryshme duke rrëfyer e dëshmuar historite e tyre, e në ketë mënyre, duke hedhur me shume drite mbi to.

X Factor Albania eventi me i madh muzikor i talenteve në Shqipëri, LIVE në fuqinë KLAN në formatin HD, në një skenografi madhështore dhe në një teater televiziv te pakrahasueshëm në te gjithë Ballkanin. 16 konkurrente në gare për te interpretuar hitet botërore në versione te reja, duke rrembyer duartrokitjet e publikut në teater dhe votat e audiences mbare shqiptare. Një sipërmarrje gjigante e Radio Televizionit Kombëtar Klan me regji nga mjeshtrja Vera Grabocka dhe nen prezantimin e te mirënjohures Alketa Vejsiu. Skenografia e realizuar nga mjeshtri i skenave italiane Gaetano Castello, ndriçimi nga drejtori i fotografisë se "X Factor Italia" Marcello Jazzeti dhe përformancat e kuruara nga koreografi i suksesshëm Albi Nako.

TAKIMI I PASDITES nga Rudina Magjistari. Një show argetues dhe informativ që shoqëron çdo mbasdite familjet shqiptare. Te ftuar në panel që flasin për tema te ndryshme, inserte filmike, lidhje direkte. Targeti është gjithë familja, por duke u fokusuar me tepër tek ai femeror.

PROMO ZONE Te rinjtë tashme kane hapësirën e tyre televizive për te promovuar vlerat e vërteta te artit modern shqiptar. Te ftuar speciale, interpretime LIVE në studio, Kinema, Muzike, Info-Kult, Kulture, Promo-Video dhe çdo gjë tjetër në një emision rinor me Alisen, Enin dhe Ajkunen !

KENGET E SHEKULLIT një superspektakel me disa edicione nga Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila. Dy edicionet e para e shpallet ketë format si spektaklin me te adhuruar nga publiku shqiptar sepse solli këngët hite te muzikës se lehte shqiptare nga yjet e muzikës shqiptare. Edicioni i trete solli në Teatrin e RTV KLAN përlat e muzikës popullore. Edicioni i katert solli 100 kënge nga bota ! Një aventure artistike në shpirtin e popujve që kane bere historinë e këngës ! Përlat e muzikës botërore, këngët që i njohim te gjithë te interpretuar nga artistet me te mire shqiptare dhe te ftuar nga bota !

HISTORI ME ZHURMUES nga Pandi dhe Bledi Laco. Një spektakel origjinal i parealizuar me pare, një format i cili ka formën e një udhëtimi në vite, ku gjithshka është e dokumentuar nga shtypi i kohës ose letërsia. Gjithshka është e ilustruar me kronikat e kinoditareve te kohës. Gjithshka është e komentuar nga personazhe reale, biografia e te cilëve është historia e vërtete e vendit tone.

Programet e blera me te drejta te plota transmetimi nga TVKLAN

Drame, eros, humor, aksion, romance dhe adrenaline përjeton publiku duke ndjekur Klan. Prodhimet me te suksesshme ndërkombëtare, serialet dhe filmat me te pelqyer.

TVKLAN, ishte televizioni i pare privat në Shqipëri që “luftoi” dhe zbatoi ligjin për te drejtën e autorit në transmetimet e tij. Çdo sekonde i ekranit tone, është e blere në zbatim te ligjit në fuqi, për te drejtën e autorit.

Serialet dhe telenovelat, në vazhden e programeve te blera, TVKLAN ka lidhur kontrata me te gjitha kompanite me prestigjoze si “Walt Disney”, “CBC Paramount”, “Warner Bross”, “Fox Intl”, “Globo Tv”, “Raitrade”, “Mediatrade” etj, duke ofruar për publikun seriale, filma kinematografike dhe telenovela me ratings te konsidueshëm në televizonet e huaja ku janë shfaqur. Përmendim këtu disa tituj hit si : “Oktapodi”, “Magjia”, “Saint Tropez”, “Ezel”, “Alias”, “Grey’s Anatomy”, “According to Jim”, “Gymysh”, “Skllavja Izaura”, “E preferuara”, “Paso Adelante”, “Bachelor” “CSI.NY”, “Dr. House”, “Sex and the city”, “Californication”, “Menekshe dhe Halili”, “Shamikuqja”, “Shtepiake te dëshpëruara”, e dhjetera te tjerë. Gjithmonë kemi zgjedhur dhe do te përzgjedhim prodhimet me te mira ndërkombëtare, me kenaqesine që sukseset e huaja, te jene në shqip edhe për publikun shqiptar nen logon e KLAN.

Tvklan, gëzon ekskluzivite te transmetimit te evenimenteve ndërkombëtare me te rëndësishme te botes se showbisnesit botëror. Në saje te kontratave ekskluzive, TvKlan transmeton çdo vit ceremonite gala ndërkombëtare :

PRODHIME – TV KLAN[redakto | redakto tekstin burimor]

(te vendosura në mënyre kronologjike) :

 • OPINION nga Blendi Fevziu (1998 – vazhdon...)
 • TITANIK – telekomedi (dhjetor 1999)
 • GEZUAR NGA SHKODRA (dhjetor 1999)
 • NJE KAFE NE TV KLAN (shtator 1999 – korrik 2003)
 • EDHE UNE DUA TE QESH - telekomedi (dhjetor 2000)
 • DUEL (11 maj – 20 qershor 2000)
 • SPORT & SHOW (shtator – qershor 2000)
 • PORTA E FATIT (nëntor 2000 – shkurt 2003)
 • KENGA MAGJIKE (që nga viti 2003)
 • KOPERTINA VIP (2000 – 2007)
 • MARATONA E KENGES POPULLORE E QYTETARE I (20 nëntor 2000 – 22 prill 2001)
 • MARATONA E KENGES POPULLORE E QYTETARE II (17 janar 2003 – 19 maj 2003)
 • NETE VERE I (2 gusht – 4 shtator 2000)
 • NETE VERE II (19 korrik – 4 shtator 2001)
 • SHOWBIZ (mars 2002 – gusht 2005)
 • NETE VERE III (23 korrik – 2 shtator 2002)
 • NETE VERE IV (22 korrik – 29 gusht 2003)
 • KOMBINAT SHOW (28 nëntor 2003 – 11 qershor 2004)
 • GJENIU I VOGEL I (8 mars – 31 maj 2004)
 • KUTIA E FUNDIT (shtator 2004 – vazhdon)
 • TEK BLLOKU (shtator 2004 – korrik 2006)
 • BLUE (2004 – 2009)
 • TAKSI E REZERVUAR (30 tetor – 31 dhjetor 2004)
 • 100 KENGET E SHEKULLIT (7 mars – 30 maj 2005)
 • ZONE E LIRE (shtator 2005 – janar 2007)
 • ORA 7 (shtator 2005 – korrik 2006)
 • GJENIU I VOGEL II (18 mars – 5 qershor 2006)
 • STAR AKADEMI I (3 prill – 12 qershor 2006)
 • SUAVEMENTE (19 qershor – 6 gusht 2006)
 • ZONE E NDALUAR nga ANDI BUSHATI (shtator 2006 – 2009)
 • OPINION + nga BLENDI FEVZIU (shtator 2006 – korrik 2008)
 • ALDO MORNING SHOW (shtator 2007 – vazhdon...)
 • KENGET E SHEKULLIT (4 sezone nga tetor 2008)
 • AKADEMIA E YJEVE (5 sezone nga prill 2006)
 • ME SHUME DASHURI (2 sezone, 2007 - 2009)
 • GJENIU I VOGEL III (9 janar – 10 prill 2009)
 • MARATONA E KENGES POPULLORE E QYTETARE (6 sezone)
 • E DIELA SHQIPTARE (shtator 2008 - vazhdon)
 • NJEREZ TE HUMBUR (shtator 2008 - 2011)
 • KENGET E SHEKULLIT III (shtator – dhjetor 2010)
 • TAKIMI I PASDITES (nga mars 2010 - vazhdon)
 • PROMOZONE (nga shtator 2010 - vazhdon)
 • GJENIU I VOGEL IV (9 prill – qershor 2011)
 • KENGET E SHEKULLIT IV (shtator – dhjetor 2011)
 • X FACTOR ALBANIA I (8 janar – 10 qershor 2012)
 • dhe prodhimet vazhdojnë...

Gjithashtu Tv Klan bëri të mundur për shqiptarët në sajë të një marrëveshjeje me paketën SuperSport transmetimin e ndeshjes së Superkupës së Evropës në mes Barcelonës (kampion i Evropës) dhe Shakhtar Donetsk (kampion i UEFA).

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]