E diela Shqiptare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

“E diela Shqiptare” nga Ardit Gjebrea, programi me popullor ne te gjitha familjet shqiptare cdo te diele. Projekti me ambicioz televiziv i cili kap kohen televizive me te shtrire ne te gjithe historine e televizionit shqiptar, nje strukture gjigande e cila ka pothuajse stafin pergatitor te nje minitelevizioni me vete.

“E diela Shqiptare” është nje program i cili perfshin nje fashe orari maratone, prej 6 oresh transmetim LIVE. Ardit Gjebrea merr persiper qe ne valet e TV Klan te prezantoje nje spektakel maratone televiziv, “E diela Shqiptare” i cili thyen rekorde te reja ne audience si edhe ne kohezgjatje.

Struktura:

Pro & Kunder - opinione pro dhe kunder nje teme te caktuar shoqerore nga te ftuar VIP, por edhe mendime nga publiku ne studio dhe ata qe na ndjekin nga shtepia me ane te linjes telefonike.

Talk Show – me probleme sociale, ekonomike e kulturore.

Vip ne Kuzhine - 2 prej te ftuarve speciale, pasi kane perfunduar pjesen e debatit, “Fati” I ka perzgjedhur te jene pjese e rubrikes se gatimit te shendetshem. Ata vihen ne dispozicion me gjithe sharmin dhe personalitetin e duhur, duke ofruar nje ane te re te tyre dhe te panjohur per publikun, gatimin e recetave te ndryshme qe realizohen drejtperdrejt ne studion e te Dieles Shqiptare.

Muzike - kengetaret me te mire shqiptare interpretojne hitet e tyre LIVE me orkestren e mjeshtrit Shpetim Saraci.

Telebingo Shqiptare - llotari e perjavshme kombetare me shorte direkt ne studio dhe telefonata surprize me shume dhurata.

Balet - numra koreografike baleti nga trupa e baletit e TVKLAN, me koreograf Albi Nako.

Lojera telefonike me quiz-e dhe te papritura te kendshme.

Kenga Magjike - pjesemarresit e festivalit "Kenga Magjike 2011" prezantojne kenget e tyre ne pritje te kualifikimit te neteve gjysemfinale dhe finale.

Endrra ime - konkurs i shkollave te mesme me gjimnazistet e Tiranes te cilet krijojne qeverite perkatese ne gare per te fituar "zgjedhjet" televizive te "E Diela Shqiptare".

Cifti I se dieles - cifte te ndryshme ne gare per te fituar cmimin e madh si cifti me I pelqyer dhe me I suksesshem ne te gjitha provat televizive te stafit.

Edicioni I-re: 21 shtator 2008 - 21 qershor 2009 Edicioni i II-te: 27 shator 2009 - 04 korrik 2010 Edicioni i III-te: 19 shtator 2010 - 31 korrik 2011 Edicioni i IV-rt: nga 18 shtatori 2011

ON AIR: Cdo te diele 13:30 - 19:20

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

TV Klan