Kënga Magjike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko


“Kënga Magjike është festival i suksesshëm i këngës i krijuar dhe i udhëhequr nga Ardit Gjebrea, që ka filluar në qershor të vitit 1999 menjëherë pas luftësKosovë.

Fituesit[redakto | redakto tekstin burimor]

 2014: Aurela Gace ft Young Zerka - “Pa kontroll”