Irma Libohova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Irma Libohova është një këngëtare shqiptare. Lindi në 14 prill të vitit 1959Tiranë. [1]

Motra e saj është këngëtarja Eranda Libohova.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1001 ëndrra (2000) fituese e Kënga Magjike
 • Dy shoqe ne dhe duhemi si motra (1988)
 • Gjethet e shtatorit (1996)
 • Goce do martohesh
 • Horoskopi (1991)
 • Mollaxhiu
 • Nuk e harroj (1987) fituese e Festivali i 26-të i Këngës në RTSH
 • Pare, pare
 • Prapë tek ti do vij (2004) fituese e Kënga Magjike
 • Preke hundën
 • Stop (2009)
 • Tango dashurie
 • Taverna e vjetër (2001)
 • Zgjodha njeriun (1983)

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]