Kënga Magjike 2021

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kënga Magjike 2021
Datat
Gjysmëfinalja e parë26 maj 2021
Gjysmëfinalja e dytë27 maj 2021
Finalja29 maj 2021
Pritës
Prezantues
Transmetuesi pritësTelevizioni Klan (TV Klan)
Pjesëmarrës
Votimi
Kënga fituese"Thikat e Mia" nga Alban Ramosaj

Kënga Magjike 2021 ishte edicioni i 22-të i konkursit vjetor të muzikës shqiptare, Kënga Magjike. Ai u organizua nga Televizioni Klan (TV Klan) dhe u përbë nga dy gjysmëfinale më 26 dhe 27 maj dhe finalen më 29 maj 2021. Të tri emisionet drejtpërdrejt u prezantuan nga Marsela Çibukaj dhe Ardit Gjebrea.

Formati[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Edicioni i 22-të i Kënga Magjike u organizua nga Televizioni Klan (TV Klan) dhe u përbë nga dy gjysmëfinale përkatësisht më 26 dhe 27 maj, dhe finalen më 29 maj 2021.[1][2] Të tri shfaqjet drejtpërdrejt do të drejtohen nga themeluesi i konkursit Ardit Gjebrea dhe këngëtarja shqiptare Marsela Çibukaj.[3][4] Garuesit pjesëmarrës të Kënga Magjike janë të ndarë në dy kategori - grupi Big dhe Newcomers - dhe do të prezantojnë hyrjet e tyre në programin drejtpërdrejt të transmetuesit "E Diela Shqiptare" çdo të diel nga 21 marsi 2021.[5] Gjatë transmetimit, një panel jurie, i përbërë nga Arben Skënderaj, Enkel Demi, Jonida Maliqi, Kozeta Kurti dhe Markelian Kapedani, do të zgjedhë gjithashtu garuesit e grupit Newcomers.

Garuesit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pjesëmarrësit
Grupi Big
Artist Kënga Kompozitor(ë) Tekstshkrues Gjuha Ref.
Alban Ramosaj "Thikat e mia" Alban Ramosaj, Bruno Alban Ramosaj, Fifi Shqip
Ardit Stafa and Salije Bajrami
Aurel Thëllimi "Fjalët" Mario Bregu Aurel Thellimi Shqip
Christos Vamos "To Noumero mou" Nikos Zisidis Hermes I. Siokos Greqisht
Eltina Minarolli and Dea Strica "Me ty" Dea Strica, Eltina Minarolli Dea Strica Shqip
Eneda Tarifa and Walter Ricci "Udhëkryq" Shqip, Italisht
Enxhi Kumria "Gjithçka" No Shqip
Era Rusi "Më zëvendësove" Enis Mullaj Eriona Rushiti Shqip
Erik Lloshi "Ta vodhën zemrën" Enis Mullaj Erik Lloshi Shqip
Eliza G "A un passo dal deserto" Andrea Amati, Marco Ciappelli, Valerio Carboni No Italisht
Eva Alikaj and Clirim Denaj "Mos më provoko" Clirim Denaj Clirim Denaj, Eva Alikaj Shqip
Fifi and Bruno "Fiksim" Flori Mumajesi Fifi, Flori Mumajesi Shqip
Fitnete Tuda and Don Duli "Kur buzëqesh" No Shqip
Gerta Mahmutaj "Havale" Kledi Bahiti Endrit Mumajesi Shqip
Julian Lekocaj "Perëndeshë" Julian Lekocaj Shqip
Klajdi Haruni featuring Flori Mumajesi
Krusita "Kam mbijetu" Bruno, DJ Vicky Fifi Shqip
Lindita "Pa t'pa" Florent Boshnjaku, Lindita Shqip
Lorenc Hasrama "Pafund" Irkenc Hyka Shqip
Marjona Metohu "A isha" Bruno Fifi Shqip
Martina Majerle "Vrijeme je na našoj strani" Duško Rapotec - Ute Vjeko Alilović Kroatisht
Nutsa "We are one" Misho Sulukhia No Anglisht
Orgesa Zaimi
Semi Jaupaj "Jetike" Flori Mumajesti Shqip
Sisma "Figli della stessa terra" Sisma Italisht
Soni Malaj "Versioni im" Bruno Flori Mumajesi Shqip
Valeria Altobelli "Anima semplice" No Italisht
Xhesika Polo and Klint Çollaku "S'më vret" Marko Polo Klint Çollaku, Xhesika Polo Shqip
Xhon Jesku "Një tjetër jetë"" Endrit Shani Florian Zyka Shqip
Newcomer Group
Alex Palmieri "Dangerous Scandalous" Anglisht
Eldis Arrnjeti "Akoma jo" Shqip
Emanuele Picozzi "Resta" Italisht
Gena "Mëkat" Shqip
Gent Disha "Ma ke bo" Shqip
Gerald "Peng" Shqip
Gëzim Hajdari "A thu kom harru" Shqip
Glejvis "Lot" Shqip
Josil "Zemra e din" Shqip
Klara Doçi "Veç natën" Shqip
Klea Balukja "Sa vlen" Shqip
Kleoniki "Femer Fire" Rzon Music, Pllumbeats Kleoniki, Muma Shqip, Anglisht
Luisida "Për ty" Shqip
Martina Serreqi "Hana" Shqip
Niki "Zbrazur" Shqip
Rilind Alimani "Pyet zemra" Shqip
Stiv "Lakmi" Shqip
Urban Band "Edhe një natë" Shqip

Gjysmëfinalet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjysmëfinalja e 1-rë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjysmëfinalja e parë e Kënga Magjike u zhvillua më 26 maj 2021.[1]

Gjysmëfinalja e 2-të[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjysmëfinalja e dytë e Kënga Magjike u zhvillua më 27 maj 2021.[1]

Finalja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Finalja e madhe e Kënga Magjike u zhvillua më 29 maj 2021.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 

 1. ^ a b c d "Kush janë artistët BIG që do të jenë në festivalin 'Kënga Magjike 2021'?". Televizioni Klan (TV Klan). 7 mars 2021. Arkivuar nga origjinali më 8 mars 2021. Marrë më 8 mars 2021. Gabim referencash: Invalid <ref> tag; name "Kënga Magjike 22" defined multiple times with different content
 2. ^ "Publikohet lista e plotë e artistëve që do të marrin pjesë në 'Kënga Magjike'". Literal Media. 7 mars 2021. Arkivuar nga origjinali më 8 mars 2021. Marrë më 8 mars 2021.
 3. ^ "Ardit Gjebrea dhe Marsela Çibukaj së bashku?! Çfarë po ndodh?". Televizioni Klan (TV Klan). 10 maj 2021. Arkivuar nga origjinali më 17 maj 2021. Marrë më 17 maj 2021.
 4. ^ "Artistja Marsela Çibukaj do të jetë prezantuese në 'Kënga Magjike'". Telegrafi. 7 maj 2021. Arkivuar nga origjinali më 17 maj 2021. Marrë më 17 maj 2021.
 5. ^ "Rregulla të pjesëmarrjes në Festivalin Kënga Magjike 2021". Televizioni Klan (TV Klan). Arkivuar nga origjinali më 2 maj 2021. Marrë më 2 maj 2021.
 6. ^ "Artist: Alban Ramosaj[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 17 maj 2021. Marrë më 17 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 7. ^ "Alban Ramosaj[[:Stampa:Spaced ndash]]Thikat e mia | Official". YouTube. 9 maj 2021. Arkivuar nga origjinali më 17 maj 2021. Marrë më 17 maj 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mospërputhje stampash kohore te |archive-date= / |archive-url=; sugjerohet 10 maj 2021 (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 8. ^ "Artist: Aurel Thëllimi[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 9. ^ "Aurel Thëllimi[[:Stampa:Spaced ndash]]Fjalët | Official". YouTube. 18 prill 2021. Arkivuar nga origjinali më 23 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mospërputhje stampash kohore te |archive-date= / |archive-url=; sugjerohet 27 prill 2021 (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 10. ^ "Artists: Christos Vamos[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 13 prill 2021. Marrë më 13 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 11. ^ "Christos Vamos[[:Stampa:Spaced ndash]]To Noumero mou | Official". YouTube. 28 mars 2021. Arkivuar nga origjinali më 23 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mospërputhje stampash kohore te |archive-date= / |archive-url=; sugjerohet 27 prill 2021 (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 12. ^ "Artists: Eltina Minarolli & Dea Strica[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 13 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 13. ^ "Eltina Minarolli & Dea Strica[[:Stampa:Spaced ndash]]Me ty | Official". YouTube. 25 prill 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 14. ^ "Artists: Eneda Tarifa & Walter Ricci[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 17 maj 2021. Marrë më 17 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 15. ^ "Artists: Enxhi Kumria[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 13 prill 2021. Marrë më 13 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 16. ^ "Artists: Era Rusi[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 13 prill 2021. Marrë më 13 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 17. ^ "Era Rusi[[:Stampa:Spaced ndash]]Më zëvendësove | Official". YouTube. 11 prill 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 18. ^ "Artists: Erik Lloshi[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 13 prill 2021. Marrë më 13 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 19. ^ "Erik Lloshi[[:Stampa:Spaced ndash]]Ta vodhën zemrën | Official". YouTube. 11 prill 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 20. ^ "Artist: Eliza G[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 21. ^ "Eliza G[[:Stampa:Spaced ndash]]A un passo dal deserto | Official". YouTube. 18 prill 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 22. ^ "Artist: Eva Alikaj & Clirim Denaj[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 23. ^ "Eva Alikaj & Clirim Denaj[[:Stampa:Spaced ndash]]Mos më provoko | Official". YouTube. 28 mars 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 24. ^ "Artists: Fifi & Bruno[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 5 maj 2021. Marrë më 5 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 25. ^ "'Fiksim'[[:Stampa:Spaced ndash]]kënga me të cilën Fifi prezantohet sivjet në 'Kënga Magjike'". Telegrafi. 3 maj 2021. Arkivuar nga origjinali më 5 maj 2021. Marrë më 5 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 26. ^ "Artists: Fitnete Tuda & Don Duli[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 23 mars 2021. Marrë më 23 mars 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 27. ^ "Artist: Gerta Mahmutaj[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 28. ^ "Gerta Mahmutaj[[:Stampa:Spaced ndash]]Havale | Official". YouTube. 18 prill 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 29. ^ "Artist: Julian Lekocaj[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 14 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 30. ^ "Julian Lekocaj[[:Stampa:Spaced ndash]]Perëndeshë | Official". YouTube. 12 prill 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 31. ^ "Artist: Krusita[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 5 maj 2021. Marrë më 5 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 32. ^ "Krusita[[:Stampa:Spaced ndash]]Kam Mbijetu | Official". YouTube. 2 maj 2021. Arkivuar nga origjinali më 2 maj 2021. Marrë më 2 maj 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 33. ^ "Artist: Lindita[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 15 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 34. ^ "Linda Halimi prezanton këngën pjesëmarrëse në 'Kënga Magjike 2021'". Telegrafi. 5 prill 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021.
 35. ^ "Artist: Lorenc Hasrama[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 15 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mospërputhje stampash kohore te |archive-date= / |archive-url=; sugjerohet 27 prill 2021 (Ndihmë!)
 36. ^ "Lorenc Hasrama[[:Stampa:Spaced ndash]]Pafund | Official". YouTube. 28 mars 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 37. ^ "Artist: Marjona Metohu[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 23 mars 2021. Marrë më 23 mars 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 38. ^ "Marjona Metohu[[:Stampa:Spaced ndash]]A isha | Official". YouTube. 21 mars 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 39. ^ "Artist: Martina Majerle[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 17 maj 2021. Marrë më 23 mars 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 40. ^ "Martina Majerle[[:Stampa:Spaced ndash]]Vrijeme je na našoj strani | Official". YouTube. 17 maj 2021. Arkivuar nga origjinali më 17 May2021. Marrë më 17 maj 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!); Shiko vlerat e datave në: |archive-date= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 41. ^ "Artist: Nutsa[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 42. ^ "Nutsa[[:Stampa:Spaced ndash]]We are one | Official". YouTube. 25 prill 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 43. ^ "Artist: Semi Jaupaj[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 17 maj 2021. Marrë më 17 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 44. ^ "Semi Jaupaj[[:Stampa:Spaced ndash]]Jetike | Official". YouTube. 9 maj 2021. Arkivuar nga origjinali më 17 maj 2021. Marrë më 17 maj 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 45. ^ "Artists: Sisma[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 5 maj 2021. Marrë më 5 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 46. ^ "Sisma[[:Stampa:Spaced ndash]]Figli della stessa terra | Official". YouTube. 2 maj 2021. Arkivuar nga origjinali më 5 maj 2021. Marrë më 5 maj 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 47. ^ "Artists: Soni Malaj[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 23 mars 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 48. ^ "'Versioni im' – kënga prezantuese e Soni Malajt në 'Kënga Magjike 2021'". Telegrafi. 26 prill 2021. Arkivuar nga origjinali më 26 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Mospërputhje stampash kohore te |archive-date= / |archive-url=; sugjerohet 27 prill 2021 (Ndihmë!)
 49. ^ "Artists: Valeria Altobelli[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 25 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 50. ^ "Artists: Xhesika Polo & Klint Çollaku[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 23 mars 2021. Marrë më 23 mars 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 51. ^ "Xhesika Polo & Klint Çollaku[[:Stampa:Spaced ndash]]S'më vret | Official". YouTube. 21 mars 2021. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite news}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!) Note: Open description for credits.
 52. ^ "Artist: Xhon Jesku[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 17 maj 2021. Marrë më 17 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 53. ^ "Artist: Alex Palmieri[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 23 mars 2021. Marrë më 23 mars 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 54. ^ "Artist: Eldis Arrnjeti[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 55. ^ "Artist: Emanuele Picozzi[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 56. ^ "Artist: Gena[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 29 prill 2021. Marrë më 2 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 57. ^ "Artist: Gent Disha[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 2 maj 2021. Marrë më 2 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 58. ^ "Artist: Gerald[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 59. ^ "Artist: Gëzim Hajdari[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 2 maj 2021. Marrë më 2 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mospërputhje stampash kohore te |archive-date= / |archive-url=; sugjerohet 30 prill 2021 (Ndihmë!)
 60. ^ "Artist: Glejvis[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 61. ^ "Artist: Josil[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 29 prill 2021. Marrë më 2 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 62. ^ "Artist: Klara Doçi[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 29 prill 2021. Marrë më 2 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mospërputhje stampash kohore te |archive-date= / |archive-url=; sugjerohet 2 maj 2021 (Ndihmë!)
 63. ^ "Artist: Kleoniki[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 30 maj 2021. Marrë më 2 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mospërputhje stampash kohore te |archive-date= / |archive-url=; sugjerohet 2 maj 2021 (Ndihmë!)
 64. ^ "Artist: Klea Balukja[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 65. ^ "Artist: Luisida[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 29 prill 2021. Marrë më 2 maj 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!); Mospërputhje stampash kohore te |archive-date= / |archive-url=; sugjerohet 2 maj 2021 (Ndihmë!)
 66. ^ "Artist: Martina Serreqi[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 67. ^ "Artist: Niki[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 68. ^ "Artist: Rilind Alimani[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 27 prill 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 69. ^ "Artist: Stiv[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 29 mars 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)
 70. ^ "Artists: Urban Band[[:Stampa:Spaced ndash]]Kënga Magjike 2021". Kënga Magjike. Arkivuar nga origjinali më 29 mars 2021. Marrë më 27 prill 2021. {{cite web}}: Konflikt URL-wikilink (Ndihmë!)