Festivali i 34-të i Këngës në RTSH

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Festivali i 34-të i Këngës në RTSH
Edicioni 34-të
Qyteti Tirana
Viti 1995
Artisti Fitues Ardit Gjebrea
Kënga Fituese Eja
 Crystal Clear action 2leftarrow.png             1994 1996             Crystal Clear action 2rightarrow.png 

Festivali i 34-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Tiranë në fundin e dhjetorit të vitit 1995.


Kënga fituese “Eja”, kënduar nga Ardit Gjebrea dhe grupi projekt Jon