Jump to content

Festivali i 53-të i Këngës në RTSH

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Festivali i 53-të i Këngës në RTSH u zhvillua në datat 26, 27 dhe 28 dhjetor të vitit 2014 në Pallatin e KongreseveTiranë. Fituese e këtij festivali, sipas vlerësimit të jurisë u kurorëzua kënga me titull "Diell" me këngëtare Elhaida Dani.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]