Festivali i 55-të i Këngës në RTSH

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Festivali i 55-të i Këngës në RTSH u zhvillua në datat 21, 22 dhe 23 dhjetor 2016 në Pallatin e KongreseveTiranë. Fituese e këtij festivali, sipas vlerësimit të jurisë u kurorëzua kënga me titull "Botë" me këngëtare Lindita Halimi.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]