Eranda Libohova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Eranda Libohova është një këngëtare shqiptare, ka lindur me 11 Shtator 1969Tiranë. Ka fituar zemrat e publikut.

Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Është motra e këngëtares Irma Libohova. E filloi karrierën e saj në një moshë shumë të re, ku arriti një sukses goxha të shpejtë në tregun e këngëve shqip të asaj kohe kur ajo doli në skenë. Fillimi i karrierës së saj mund të themi që ishte edhe falë motrës së saj, pasi qe bashkëpunimi i tyre i parë qu bë tepër i famshëm në atë kohë dhe Irma kishte goxha kohë që merrej me muzikë. Ndaj edhe hapi i parë drejt suksesit u hodh falë bashkëpunimit me Irmen. Më pas hapat e tjerë drejt suksesit i hodhi tepër shpejt. Eranda dhe Irma janë dy këngëtare që shquhen për muzikë live, ndaj edhe vlerësohen shumë nga publiku pasi që këngëtaret e rinj sidomos janë më të prirur drejt play back-ut.

Kënga[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • 1000 Ëndrra - me Irma Libohova
 • Nuk është lodër dashuria - me Irma Libohova
 • Bota iluzion
 • Buzët me ishin tharë (Vetëm nuk jam)
 • Eja
 • Ere pranverore
 • Fëmija i parë
 • Gurë dhe këngë
 • Këngë gurbeti
 • Kënga e gjyshës
 • Lemza
 • Margjelo
 • Me fund te pije (Potpuri Popullore)
 • Me prit
 • Më ke prek në tel
 • O nate o ere
 • Përherë të dua
 • Shpirtin ma rrëmben
 • Shtegtimi
 • Udhëtim në pranverë
 • Vajzat e fshatit tim
 • Vetëm nuk jam
 • Vetëm pese minuta