Festivali i 38-të i Këngës në RTSH

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Festivali i 38-të i Këngës në RTSH
Edicioni 38-të
Qyteti Tirana
Viti 1999
Artisti Fitues
Kënga Fituese
              1998 2000              

Festivali i 38-të i Këngës në RTSH u zhvillua në Tiranë në fundin e dhjetorit të vitit 1999.

Kënga fituese “S’jam tribu”, kënduar nga Aurela Gaçe.

Në vendin e dytë kënga "Apokalips", nga Irma dhe Eranda Libohova.