Florjon Mima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Florjon Mima
Deputet i Kuvendit të Shqipërisë
Në detyrë
2009–Vazhdon
Ministër i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës
Në detyrë
4 prill 2013 – 16 shtator 2013
Të dhëna vetjake
U lind më2 maj 1962
Tiranë
NënshtetësiaShqiptar
Partia politikePD
ArsimimiUniversiteti i Tiranës (ekonomi)
Punësimipolitikan, ekonomist

Florjon Mima (lindur më 2 maj 1962Tiranë) është deputet i Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë.[1][2] Florjon Mima është i biri i aktorit të shquar shqiptar Prokop Mima.

Florjon Mima është diplomuar në Fakultetin Ekonomik të Universitetit të Tiranës më 1987.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet e të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


  1. ^ "KQZ Rezultatet Përfundimtare të Zgjedhjeve për Kuvendin e Shqipërisë 2013" (PDF). Arkivuar nga origjinali (PDF) më 12 korrik 2017. Marrë më 25 korrik 2015. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Kuvendi i Shqipërisë - Jetëshkrimet e deputetëve