Albana Vokshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albana Vokshi
OSCE PA member Albana Vokshi (Albania), Moscow, 16 September 2016 (29717182725).jpg
Deputete e Kuvendit të Shqipërisë
2009 – Vazhdon
Të dhënat personale
Lindi më: 24 shkurt 1971
Kombësia: shqiptare
Profesioni: politikane
Partia politike: Partia Demokratike

Albana Vokshi është deputete e Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë[1][2] dhe kryetare Lidhjes Demokratike të Gruas së Shqipërisë.

Albana Vokshi ka përfunduar Fakultetin e Inxhinjerisë në Universitetin e Tiranës dhe më vone Master në Administrim Publik.

Vokshi është Kryetare e Komisionit për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë në Kuvendin e Shqipërisë.

CV[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista e deputetëve të Legjislaturës VIII të Kuvendit të Shqipërisë

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë 2009-2013

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë 2013-2017

Shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

  1. ^ KQZ Rezultatet Përfundimtare të Zgjedhjeve për Kuvendin e Shqipërisë 2013
  2. ^ Kuvendi i Shqipërisë - Jetëshkrimet e deputetëve