Astrit Patozi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astrit Patozi
Astrit Patozi.jpg
Deputet i Kuvendit të Shqipërisë
2005 – Vazhdon
Të dhënat personale
Lindi më: 22 korrik 1964
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: Politikan, Gazetar
Shkolla e kryer: Universiteti i Tiranës (Gjuhë-Letërsi)
Partia politike: Partia Demokratike

Astrit Patozi (lindur më 22 korrik 1964 ne Kavaje) është politikan shqiptar, ish-deputet i Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë.[1][2]

Astrit Patozi ishte nënkryetar i Partisë Demokratike të Shqipërisë dhe Kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike në legjislaturën e viteve 2009-2013.Me 23 prill 2019 u zgjodh kryetar i Partise se Bindjes Demokratike. Ne 23 prill 2019, bashke me disa bashkepunetore themeloi Partine "Bindja Demokratike", koordiantor i se ciles asht prej asaj dite.[3]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë 2005-2009

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë 2009-2013

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë 2013-2017

Lista e deputetëve të Legjislaturës VIII të Kuvendit të Shqipërisë

Shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

  1. ^ KQZ Rezultatet Përfundimtare të Zgjedhjeve për Kuvendin e Shqipërisë 2013
  2. ^ Kuvendi i Shqipërisë - Jetëshkrimet e deputetëve
  3. ^ https://www.dw.com/sq/tiran%C3%AB-themelohet-partia-e-re-opozitare-bindja-demokratike/a-48418353. Mungon ose është bosh |title= (Ndihmë!)