Bedri Hoxha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Ky artikull është për Bedri Hoxha politikan. Për persona të tjerë me të njëjtin emër shiko:

Bedri Hoxha (shkrimtar)


Bedri Hoxha
Bedri Hoxha.jpg
Deputet i Kuvendit të Shqipërisë
2013 – Vazhdon
Kryetar i Bashkisë Klos
tetor 2003 – qershor 2009
Të dhënat personale
Lindi më: 7 prill 1968
Lindi në: Guri i Bardhë, Mat
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: Politikan
Partia politike: Partia Demokratike

Bedri Hoxha është politikan shqiptar, deputet i Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë.

Bedri Hoxha është diplomuar në Universitetin "Luigj Gurakuqi", Shkodër, dega mësuesi në qershor 1989 dhe në Universitetin "Kristal" Tiranë, dega Drejtësi në korrik 2009. Ai ka qënë Kryetar i Bashkisë Klos në Rrethin e Matit nga tetor 2003 deri qershor 2009.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lista e deputetëve të Legjislaturës VIII të Kuvendit të Shqipërisë