Myqerem Tafaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Myqerem Tafaj
Skeda:Myqerem Tafaj.jpg
Zëvëndës Kryeministër
20122013
Ministër i Arsimit dhe Shkencës
16 shtator 200910 shtator 2013
Paraardhësi: Genc Pollo
Pasardhësi: Lindita Nikolla
11 mars – 24 korrik, 1997
Paraardhësi: Edmond Lulja
Pasardhësi: Et'hem Ruka
Deputet i Kuvendit të Shqipërisë
2009 – - Vazhdon
Të dhënat personale
Lindi më: 14 nëntor 1957
Lindi në: Bulqizë, Republika Popullore e Shqipërisë
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: Politikan, veteriner
Partia politike: Partia Demokratike

Myqerem Tafaj i lindur më 14 nëntor 1957 është politikan shqiptar, deputet i Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë.

Ai ishte zëvendës kryeministër dhe ministër i Arsimit dhe ShkencësShqipërisë.


Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.