Edmond Spaho

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Edmond Spaho
Edmond Spaho.jpg
Deputet i Kuvendit të Shqipërisë
2005 – Vazhdon
Zëvendëskryetar i Kuvendit të Shqipërisë
14 shtator 2013 – vazhdon
Ministër i Turizmit
1993 – 1994
Të dhënat personale
Lindi më: 14 nëntor 1958
Lindi në: [Tirane]
Kombësia: Shqiptar
Profesioni: Politikan
Shkolla e kryer: Universiteti i Tiranës (ekonomi)
Partia politike: Partia Demokratike

Edmond Spaho është deputet i Partisë DemokratikeKuvendin e Shqipërisë dhe Zëvendëskryetar i Kuvendit të Shqipërisë.[1][2]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë 2005-2009

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë 2009-2013

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Shqipërisë 2013-2017

Lista e deputetëve të Legjislaturës VIII të Kuvendit të Shqipërisë

Shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ KQZ Rezultatet Përfundimtare të Zgjedhjeve për Kuvendin e Shqipërisë 2013
  2. ^ Kuvendi i Shqipërisë - Jetëshkrimet e deputetëve