Atakan Karazor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atakan Karazor
Atakan karazor.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëAtakan Karazor
Data e lindjes13 tetor 1996
Vendi i lindjesEssen, Gjermani
Gjatësia1.90 m
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualVfB Stuttgart
Numri16
Karriera në rini
0–2012Schwarz-Weiß Essen
2012–2015VfL Bochum
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–2017Borussia Dortmund II59(1)
2017–2018Holstein Kiel II7(1)
2017–2019Holstein Kiel26(2)
2019–VfB Stuttgart42(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Atakan Karazor (lindi më 13 tetor 1996) është futbollistë gjermanë me prejardhje turke.[1] Ai luan si mesfushor për Holstein Kiel.[2]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "International Turkish Footballers – Dortmund altyapısından yeni Türk yetenek". www.internationalturkishfootballers.com. Arkivuar nga origjinali origjinali më 28 qershor 2018. Marrë më 15 shkurt 2019. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "Atakan Karazor". worldfootball.net. HEIM:SPIEL. Marrë më 23 janar 2018. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)