Atarfe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atarfe
Komunë
noform
View of the city showing its Pink Floyd park and surrounding mountains.
Stema_figuraBandera de Atarfe (Granada) 2.svg
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Vega de Granada
Kryetari i Bashkisë Tomás Ruiz Maeso (2010)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47 km2
Lartësia 602 m (m.n.d.)
Popullsia 16,432 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Atarfeño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18230
Faqja Zyrtare www.ciudadatarfe.com


Atarfe është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega de Granada, të provincës Granada, në Andalusia. Atarfe ka 16,432 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 37°13′22″V 3°41′24″P / 37.2229°V 3.6899°P / 37.2229; -3.6899