Attica, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Attica (town), New York
qytet
Vendndodhja
Attica (town), New York is located in SHBA
Attica (town), New York
Attica (town), New York

Koordinatat: 42°51′45″V 78°17′3″P / 42.86250°V 78.28417°P / 42.86250; -78.28417

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal New York
Qarku Wyoming
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 7702 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Eastern (EST)-5
Verore EDT-4
Koordinatat 42° 51′ 45″ Veri

78° 17′ 3″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.TownOfAttica.net

Attica (town), New York është një qytet në qarkun Wyomingshtetit federal New York, SHBA. Në Attica (town), New York jetojnë 7702 banorë (2010)[1]. Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (36 sq mi) .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "American FactFinder". United States Census Bureau. Marrë më 2011-05-14. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Attica (town), New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale