Atzeneta del Maestrat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Atzeneta del Maestrat
Komunë
Stema_figuraBandera d'Atzeneta del Maestrat.svg
Vendndodhja
Atzeneta del Maestrat is located in Spanjë
Atzeneta del Maestrat
Atzeneta del Maestrat

Koordinatat: 40°12′59″V 0°10′14″P / 40.21639°V 0.17056°P / 40.21639; -0.17056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alt Maestrat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.2 km2
Lartësia 402 m (m.n.d.)
Popullsia 1409 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Atzenetí, Atzenetina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12132
Koordinatat 40° 12′ 59″ Veri

0° 10′ 14″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.atzenetadelmaestrat.es


Atzeneta del Maestrat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Maestrat, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Atzeneta del Maestrat ka 1409 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]