Avalon, California

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avalon, California
Anglisht : City of Avalon
qytet
noform
Avalon Harbor
Stema_figura
Vendndodhja
Avalon, California is located in SHBA
Avalon, California
Avalon, California

Koordinatat: 33°20′27″V 118°19′40″P / 33.34083°V 118.32778°P / 33.34083; -118.32778

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal California
Qarku Stampa:Flagicon image Los Angeles
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.607 km2
 •  tokësore 7.602 km2
 •  ujore 0.005 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 3728 banorë (2010)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore PST-8
Verore PDT-7
Kodi Postal 90704 [1]
Prefiksi 310/424
Koordinatat 33° 20′ 27″ Veri

118° 19′ 40″ Perëndim

Faqja Zyrtare cityofavalon.com

Avalon, California (City of Avalon) është një qytet në qarkun të California, SHBA. Në Avalon, California jetojnë 3728 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej 7.607 km2 (2.937 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 9 m (30 ft).

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ [http://zip4.usps.com/zip4/zcl_1_results.jsp?visited=1&pagenumber=0&state=ca& city=Avalon "USPS – ZIP Code Lookup – Find a ZIP+ 4 Code By City Results"] Shiko vlerën e |url= (Ndihmë!). Marrë më janar 17, 2007. Te parametri |url= ndodhet simboli i padukshëm "line feed character" - Pozicioni: 77 njësi duke numëruar nga e majta (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Avalon, California – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale