Jump to content

Aventurat e Huckleberry Finn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Aventurat e Huckleberry Finn (anglisht: Adventures of Huckleberry Finn) është një novelë nga autori amerikan Mark Twain, e botuar për herë të parë në Mbretërinë e Bashkuar në dhjetor 1884 dhe në SHBA në shkurt 1885.