Avià

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avià
Komunë
Stema_figuraFlag of Avià.svg
Vendndodhja
Avià is located in Spanjë
Avià
Avià

Koordinatat: 42°4′42″V 1°49′12″L / 42.07833°V 1.82000°L / 42.07833; 1.82000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Ramon Orriols Sabata
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.24 km2
Lartësia 677 m (m.n.d.)
Popullsia 2108 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Avianès, avianesa
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 4′ 42″ Veri

1° 49′ 12″ Lindje


Avià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Avià ka 2108 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.24 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avià – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale