Jump to content

Avilés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Avilés
Qytet dhe Komunë
Camposagrado Palace
Flamuri i Avilés
Stema zyrtare e Avilés
Popullsia
 • Gjithsej83.517
Emri i banorëveavilesino
Faqja zyrtarewww.aviles.es

Avilés është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Avilés, të provincës Asturias, në Komunitetin e Asturias. Avilés ka 83517 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.81 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]