Avinyonet del Penedès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avinyonet del Penedès
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avinyonet del Penedès is located in Spanjë
Avinyonet del Penedès
Avinyonet del Penedès

Koordinatat: 41°21′47″V 1°46′44″L / 41.36306°V 1.77889°L / 41.36306; 1.77889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Alt Penedès
Kryetari i Bashkisë Oriol de la Cruz Marcè
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.13 km2
Lartësia 280 m (m.n.d.)
Popullsia 1588 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Avinyonetenc, avinyonetenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 21′ 47″ Veri

1° 46′ 44″ Lindje


Avinyonet del Penedès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Avinyonet del Penedès ka 1588 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.13 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]