Azraq (Jordani)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azraq
arabisht : الأزرق
Qytezë
noform
Vendndodhja
Azraq is located in Jordania
Azraq
Azraq
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 31°50′V 36°49′L / 31.833°V 36.817°L / 31.833; 36.817

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Zarqa
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 14800 banorë (2004)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Azraq, Jordan (arabisht: الأزرق) është një qytet në governoratin ZarqaJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]