Bárcena de Cicero

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bárcena de Cicero
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Bárcena de Cicero is located in Spanjë
Bárcena de Cicero
Bárcena de Cicero

Koordinatat: 43°25′30″V 3°31′16″P / 43.42500°V 3.52111°P / 43.42500; -3.52111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë Gumersindo Ranero Lavín (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.63 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 3613 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 25′ 30″ Veri

3° 31′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.barcenadecicero.org


Bárcena de Cicero është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Cantabria. Bárcena de Cicero ka 3613 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]