Bárcena de Pie de Concha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bárcena de Pie de Concha
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Bárcena de Pie de Concha is located in Spanjë
Bárcena de Pie de Concha
Bárcena de Pie de Concha

Koordinatat: 43°7′36″V 4°3′17″P / 43.12667°V 4.05472°P / 43.12667; -4.05472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Besaya valley
Kryetari i Bashkisë José Félix de las Cuevas González (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.53 km2
Lartësia 288 m (m.n.d.)
Popullsia 787 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 7′ 36″ Veri

4° 3′ 17″ Perëndim


Bárcena de Pie de Concha është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Besaya valley, të provincës Cantabria, në Komunitetin Cantabria. Bárcena de Pie de Concha ka 787 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.53 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]