Bérchules

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bérchules
Bérchules (2009)
Bérchules (2009)
Stema zyrtare e Bérchules
Popullsia
 • Gjithsej836
Emri i banorëveBerchulero, ra

Bérchules është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alpujarra Granadina, të provincës Granada, në Komunitetin Andalusia. Bérchules ka 836 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 69 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]