Børge Bach

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Børge Bach
Të dhënat personale
Data e lindjes20 janar 1945
Data e vdekjes7 qershor 2016
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1963–1977AaB
Ekipi kombëtar
1973Danimarka1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Børge Bach (20 janar 1945 - 7 qershor 2016) ishte futbollist danezë i cili ka luajtur për skuadrën AaB dhe për skuadrën kombëtare.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Søren Olsson (8 qershor 2016). "Børge Bach er gået bort". Nordjyske Stiftstidende. Marrë më 11 qershor 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)