Búger

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Búger
Komunë dhe qytezë
noform
Vendndodhja
Búger is located in Spanjë
Búger
Búger

Koordinatat: 39°45′V 2°59′L / 39.750°V 2.983°L / 39.750; 2.983

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Pere Perelló Amengual
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.29 km2
Popullsia 1060 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Búger është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Búger ka 1060 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Búger – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale