Bad Sight

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Almir Morina - Bad Sight
Almir1.jpg
Informacione
EmriAlmir Morina
Pseudonim(e)Bad Sight
Lindja (1997-04-21) 21 Prill, 1997 (22 vjeç) Kosovë
ZhanriRap, Balada
Profesion(e)Këngëtar
Vite aktiv2009-prezent
Webfaqja
https://www.facebook.com/badsight01


Almir Morina, i njohur më mirë si Bad Sight, është një reper shqiptar, i cili u lind më 21 prill 1997 në Kosovë.

Muzika[redakto | përpunoni burim]

Qysh në moshën 12 vjeqare, ai e dalloi talentin e tij për muzikë dhe ia vendosi vetes nofkën Bad Sight. Ai filloi t'i lancoi hitet e para, që u pëlqyen jashtëzakonisht shumë nga publiku.

Bad Sight deri tani i është përkushtuar baladave, kurse në bashkëpunimë me këngëtarë tjerë, publikoi edhe muzikë R&B.

Për t'a parë listën e këngëve, si dhe tekstin e këngës, mund të klikoni ► Këtu

Baladat[redakto | përpunoni burim]

Të gjitha kënget e tij ndëgjohen nga personat që e dijnë se çka është fjala dashuri dhe me të vërtet ata mund ta kuptojnë çdo fjalë që ai e thotë.

Në këtë stil, Bad Sight ka bashkëpunim me këngëtarin tjetër nga Prizreni, Egzon Kryeziun, si dhe me Ram Kukaj.

R&B[redakto | përpunoni burim]

Për ti treguar fansave të tij që ai mundet të këndoj edhe në stile tjera, kohëve të fundit, ai e lansoj një videoklip në stilin Gangsta, e cila pati sukses. Kënga titullohet "Dallojna", aty ku ai veten e quan "Legjend" dhe tani ashtu e thërrasin të gjithë, sepse tregoi që është unik dhe do mbetet legjend në muzikë.

Paralajmëron hite të reja[redakto | përpunoni burim]

Priten shumë surprizra nga ai, siç ka bërë gjithmonë dhe për këtë arsyje, dashuria ndaj tij shtohet gjithmonë e më shumë. Bad Sight është ende i ri dhe e ka të ardhmen përpara kështu që të gjithë ne, vetëm mund të presim dhe të shohim se çfarë do të bëj Legjenda

Lista këngëve[redakto | përpunoni burim]

Viti Titulli
2010 "S'ta fali (Feat. Snuffi"
2012 "Po shkon (Feat. Egzon)" "Me ty (Feat. Egzon)" "Ti je fajtore (feat. Egzon)" "Nanë (Feat. Egzon)" "Fresh (Feat. Egzon)" "S'ka Dashuri(Feat. Ram Kukaj)"
2013 "Kjo natë (Feat. Egzon)" "Aroma jote (Feat. Egzon)" "Sytë e zi (Feat. Veli Muqaj, Rama)"
2014 "Ti je fajtore 2 (Feat. Egzon)" "Dallojna (Feat. Rimmortal, Bardh&Zi)" "Fshima Lotin(Feat. Ram Kukaj)" "Lamtumirë(Feat. Ram Kukaj)" "Kthema Zemrën(Feat. Lantistar)"

Jashtë muzikës[redakto | përpunoni burim]

Ai është i rritur në Prizren, në lagjen Ortakoll ku shkollën fillore e ka kryer në Abdyl Frashër, ndërsa tani është në shkollën e mesme Gjon Buzuku në vitin e tretë.

Është i rritur në një familje 6 anëtarëshe dhe është krenar krenar për ta, sikur ata që janë krenar për suksesit e tij.

Sa i përket sportit, e pëlqen futbollin, dhe është fans i klubit anglez Chelsea FC, si dhe bën tifo për kombëtaren e Belgjikës