Baja California

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Baja California esht nji shtet federal i Meksikes.Esht formuar nga 5 komuna dhe ndodhet ne veri-perendimin te meksikes. Shteti ka 3.155.070 banor dhe nji siperfaqje prej 69 921 km².Qyteti me i banuar esht Tijuana por kryeqyteti esht Mexicali
Baja California Desert.jpg