Balazote

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Balazote
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Balazote is located in Spanjë
Balazote
Balazote

Koordinatat: 38°53′V 2°8′P / 38.883°V 2.133°P / 38.883; -2.133

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Albacete
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65.15 km2
Popullsia 2448 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Balazoteños
Zona Kohore UTC+1


Balazote është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Albacete, në Komunitetin Castile-La Mancha. Balazote ka 2448 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 65.15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]