Bald Knob, Arkansas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bald Knob, Arkansas
Anglisht : Bald Knob
qytet
Vendndodhja
Bald Knob, Arkansas is located in SHBA
Bald Knob, Arkansas
Bald Knob, Arkansas

Koordinatat: 35°18′42″V 91°34′12″P / 35.31167°V 91.57000°P / 35.31167; -91.57000

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Arkansas
Qarku White
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.8 km2
 •  tokësore 11.6 km2
 •  ujore 0.2 km2
Lartësia 68 m (m.n.d.)
Popullsia 2897 banorë (2010)
Dendësia 272 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 72010
Prefiksi 501
Koordinatat 35° 18′ 42″ Veri

91° 34′ 12″ Perëndim

Bald Knob, Arkansas (Bald Knob) është një qytet në qarkun Whiteshtetit federal Arkansas, SHBA. Në Bald Knob, Arkansas jetojnë 2897 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 272 banor/km2 (697.8 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 11.8 km2 (4.6 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 68 m (223 ft).

Historia[redakto | përpunoni burim]

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Referimet[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Bald Knob, Arkansas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale