Jump to content

Ballkoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ballkoni Dolphin Love, Key West, Florida.

Ballkoni (nga italishtja: balcone, "skela") është një platformë që del nga muri i një ndërtese, e mbështetur nga kolona ose kllapa konsole dhe e mbyllur me një parmak, zakonisht mbi katin e parë. Ato zakonisht gjenden në shtëpi me shumë nivele, apartamente dhe anije lundrimi.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]