Banesa e Stak Mark Binakut dhe Martin Pjeter Binakut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
BANESA E STAK MARK

BINAKUT DHE MARTIN

PJETER BINAKUT
LlojiArkitekture
VendndodhjaPukë, Shqipëri
Emri zyrtar: Monument i trashëgimisë kulturore
LlojiNën mbrojtje
KriteretI

BANESA E STAK MARK BINAKUT DHE MARTIN PJETER BINAKUT, lagja Rajce ne fshatin Berishe Vendi, Puke.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]