Bar i etheve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Bar i etheve
-
Centaurium pulchellum
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Gentianales
Familja: Gentianaceae
Grupi: Centaurium
Centaurium pulchellum

Bar i etheve ( lat. Centaurium pulchellum S.D.) e njohur edhe si: trikë e bukur(Fier) është lule që klasifikohet në familjen Gentianaceae.


Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]

Bar i etheve në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Gentianaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale