Barañáin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barañáin
Komunë
Stema_figuraBandera de Barañáin.svg
Vendndodhja
Barañáin is located in Spanjë
Barañáin
Barañáin

Koordinatat: 42°48′0″V 1°40′0″P / 42.80000°V 1.66667°P / 42.80000; -1.66667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Navarre
Provinca Navarre
Qarku Cuenca de Pamplona
Kryetari i Bashkisë José Antonio Mendive Rodríguez
Partia UPN
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.39 km2
Lartësia 434 m (m.n.d.)
Popullsia 21444 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31010
Prefiksi +34 (Spain) + 948 (Navarre)
Koordinatat 42° 48′ 0″ Veri

1° 40′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall


Barañáin është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuenca de Pamplona, të provincës Navarre, në Navarre. Barañáin ka 21444 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1.39 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]