Barbara Perry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Barbara Perry
Informacione personale
Ditëlindja 22 Qershor, 1921
Vendlindja Norfolk, Virginia, SHBA
Ditëvdekja 5 Maj, 2019
Vendvdekja Los Angeles, Kalifornia, SHBA
Bashkëshort(ja) Bennett Warren James
(1953–1965; 1 fëmij; divorced)
Art Babbitt
(1967–1992 vdekja tij)
Kombësia Amerikan

Barbara Perry lindi më 22 Qershor, 1921Norfolk, Virginia si Barbara Mae Perry dhe vdiq më 5 Maj, 2019Los Angeles, Kalifornia. Ishte një aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Barbara Perry – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.