Barbastro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Barbastro
Stema zyrtare e Barbastro
Popullsia
 • Gjithsej16.924
Emri i banorëveBarbastrinenses
Faqja zyrtarewww.barbastro.org

Barbastro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Somontano de Barbastro, të provincës Huesca, në Aragon. Barbastro ka 16924 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 107.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]