Bareyo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bareyo
Komunë
Stema_figuraBareyo Spain.svg
Vendndodhja
Bareyo is located in Spanjë
Bareyo
Bareyo

Koordinatat: 43°28′56″V 3°36′39″P / 43.48222°V 3.61083°P / 43.48222; -3.61083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Trasmiera
Kryetari i Bashkisë José de la Hoz Lainz (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.44 km2
Lartësia 46 m (m.n.d.)
Popullsia 2003 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 28′ 56″ Veri

3° 36′ 39″ Perëndim


Bareyo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Trasmiera, të provincës Cantabria, në Komunitetin Cantabria. Bareyo ka 2003 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32.44 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Bareyo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale