Jump to content

Barrett MRAD

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Snajperët izraelitë YAMAM që qëllojnë një Barrett MRAD me silenciator.

Barrett MRAD (Dizajni Përshtatës me Shumë role) është një pushkë snajper me veprim-rrufe, e krijuar nga Barrett për të përmbushur kërkesat e SOCOM PSR. MRAD bazohet në Barrett 98B dhe përfshin një numër modifikimesh dhe përmirësimesh. Barrett MRAD u emërua pushka e vitit 2012 nga NRA.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]