Bashkim Alibali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Bashkim Alibali është një këngëtar shqiptar nga Shqipëria. Ai lindi më 25 tetor 1957.

Bashkim Alibali një nga këngëtarët më në zë shqiptar. Lindur në Tiranë dhe rritur në Shkodër

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Nata e fundit e studentit
 • Në duart e nënës
 • S’ma njohe zemrën
 • Se kam të lehtë
 • Mes bukurive
 • Shalli i kaltër i rinisë
 • Rritu moj vajzë e malit o
 • Në duart e nënës
 • Lulet e mollës
 • Urimi i ditëlindjes
 • Borë me hënë
 • Nënës time
 • Për ty baba
 • Motrës sime - duet Eduart Jubani
 • Përher me ty - duet Nertila Koka

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Intervistë: https://web.archive.org/web/20160310080708/http://www.merbraha.com/index.php/intervista/1218.html

Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.