Bassella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bassella
Komunë
Stema_figuraBandera de Bassella.svg
Vendndodhja
Bassella is located in Spanjë
Bassella
Bassella

Koordinatat: 42°0′25″V 1°17′44″L / 42.00694°V 1.29556°L / 42.00694; 1.29556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Alt Urgell
Kryetari i Bashkisë Xavier Esteve i Bach
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 70.25 km2
Lartësia 423 m (m.n.d.)
Popullsia 255 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bassellenc, bassellenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 0′ 25″ Veri

1° 17′ 44″ Lindje


Bassella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Urgell, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Bassella ka 255 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 70.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]