Baza, Granada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baza, Granada
Komunë
noform
Baza (2010)
Stema_figura
Vendndodhja
Baza, Granada is located in Spanjë
Baza, Granada
Baza, Granada

Koordinatat: 37°29′V 2°46′P / 37.483°V 2.767°P / 37.483; -2.767

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Baza
Kryetari i Bashkisë Pedro Fernández Peñalver (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 545 km2
Lartësia 844 m (m.n.d.)
Popullsia 23287 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Between 1810 and 500 BC
Vendasit Bastetano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18800
Prefiksi (+34) 958
Faqja Zyrtare www.ayuntamientodebaza.es


Baza, Granada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baza, të provincës Granada, në Andalusia. Baza, Granada ka 23287 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 545 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]