Beceni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Beceni
Vendbanim

Beceniështë një komunë në Buzău (rreth), në Romani. I cili përbëhet nga nëntë fshatra: Arbănaşi, Beceni, Cărpiniştea, Dogari, Floreşti, Gura Dimienii, Izvoru Dulce, Mărgăriţi dhe Valea Părului.

Shënime[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Buzău County


Stampa:Buzău-geo-stub