Beceni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beceni
Vendbanim

Beceniështë një komunë në Buzău (rreth), në Romani. I cili përbëhet nga nëntë fshatra: Arbănaşi, Beceni, Cărpiniştea, Dogari, Floreşti, Gura Dimienii, Izvoru Dulce, Mărgăriţi dhe Valea Părului.

Shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Buzău County


Stampa:Buzău-geo-stub